Yerel

Prof. Dr. Kadir Güzin'e toplu taşımada büyük ayıp!

Sütçü İmam Üniversitesi'nde görev yapan Prof. Dr. Kadir Guzin 65 yaş üstü olması nedeniyle toplu taşıma kullanmak için izin belgesi çıkarttı. İstanbul'da toplu taşıma kullanmak isteyen Güzin, belgesi olmasına rağmen araçtan zorla indirildi.

Prof. Dr. Kadir Güzin'e toplu taşımada büyük ayıp!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların toplu taşıma kullanması yasaklandı. Bazı vatandaşların izin belgesiyle otobüslere binmesi sağlanırken, kendisine belge çıkartanlardan biri de Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ve Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Kadir Güzin oldu.

"SAĞLIKÇILARI ALKIŞLAMAYLA OLMUYOR"

İstanbul'da toplu taşıma kullanmak isteyen Güzin, izin kartını göstermesine rağmen otobüsten indirildiğini belirtti. Kendisine yapılan muamele nedeniyle çok üzüldüğünü dile getiren Güzin, toplu taşımadaki vatandaşların kendisine sahip çıkmak yerine, "İşe geç kalıyoruz çabuk in" demesine tepki gösterdi ve "Biz sağlıkçıları alkışlamayla olmuyor" ifadelerini kullandı.

"ÜZERİME YÜDÜRÜLER"

'Doktor bey otobüsten in işimize geç kalıyoruz' diye üzerime yürüdüler. İstanbul kart 65 yaş üstünü doktor ve vatandaş diye ayırmıyor. Biz sağlıkçıları alkışlamayla olmuyor. Bunu herkese bildirmenizi istiyorum. Üzüldüğüm şey binlerce hastayla gece gündüz ilgilenmeme ve 450 üstünde asistan, doçent, profesör yetiştirmiş olmama rağmen, bu toplum bu kadar duyarsız ve nankör olabilir mi?