ASAYİŞ

Sokak Ortasında Şiddete Uğrayan Kadının Annesi: Daha önce de saldırdı, ertesi gün salıverildi

Samsun'da üç yıl önce boşandığı eski eşi E.M.'ye sokakta şiddet uygulayan İbrahim Zarap’ın tutuklanmasının ardından, E.M.’nin annesi “Daha önce de sokak ortasında saldırmıştı, şikayetçi olduk, ertesi gün salıverildi” ifadelerini kullandı.

Sokak Ortasında Şiddete Uğrayan Kadının Annesi: Daha önce de saldırdı, ertesi gün salıverildi

İbrahim Zarap'ın beş yaşındaki kızlarının yanında eski eşine şiddet uygulayan görüntüleri sosyal medyada gündem olmuş, ardından şahıs tutuklanmıştı. 

E.M’nin annesi Dursune Metegül, torununun çığlık sesleri sebebiyle geceleri uyuyamadığını söyledi:

“Kızımın sağlık durumu iyiye gidiyor. Tek tesellimiz o zaten. Psikolojisi tabii ki hiç iyi değil, zaman zaman ağlıyor. Kafasından darp aldığı için yüzü, gözü mor. Torunum annesinin ne durumda olduğunu biliyor zaten çocuğun gözünün önünde olduğu için. Babasını görmek istemiyor. Çocuğu almak istediğinde veriyorduk. Çocuk babasına çok düşkündü zaten çok seviyordu, biz de hiç ayırmadık. Çocuk için bazı şeylere göz yumduk. Şimdi ama çocuk istemiyor onu, görürsem taş atarım babama diyor, bir daha asla görmeyeceğim onu diyor. Ben biraz bir izleyeyim dedim, izleyemedim. Torunumun oradaki sesinden uyuyamıyorum, bu akşam azıcık gözüm kapandı, torunumun sesiyle uyandım yine. Uyuyamıyorum, dengemizi bozdu bu şahıs. Zaman zaman anlatıyor, anneme vurdu babam diyor, annem ağladı, bağırdı çok ama kimse yardım etmedi diyor.

"Uzaklaştırma aldı, ertesi gün salındı"

Daha önce de sokak ortasında saldırdı, biz şikayetçi olduk, uzaklaştırma aldı. Kızım ondan şikayetçi olmuştu, ertesi gün salındı tabii ki, alınmadı içeri. Ayrılmayı hiçbir zaman hazmedemedi, uzaklaştırma alındı, benim evimde kızımın üstüne saldırmaları oldu ama biz vardık tabii. Çocuğun ona çok düşkün olması bizi bazı şeylerden geri bıraktı. O da bizim korktuğumuzu düşündü ve durumu bu hale getirdi. Aslında geri çekilmemeliymişiz, bundan da pişman oldum. Bize tehditleri de oldu. Eşim kanser hastası, o hastanede olduğunda bizi daha çok rahatsız etti.

İbrahim Zarap tutuklandı, bunun için çok mutluyum, Allah onu oradan hiç çıkartmasın inşallah. Çıkmasın, en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum çünkü çok çektirdi bu zamana kadar bize. Yetti artık, bitsin istiyorum, hepimizin psikolojisi bozdu. Ne yapılıyorsa el birliğiyle, hep birlikte yapalım. Her gün bir haber duymaktan gerçekten bıktık, yorulduk artık memleket olarak. Dur diyelim artık"