KÜLTÜR & SANAT

Teşkilat Dizisi ne zaman? Hangi kanalda? Saat kaçta? Teşkilat Dizisi oyuncuları

Teşkilat Dizisi Yedi Kahramanın Vatan Sevdasını anlatıyor! İşte tüm detaylar.

Teşkilat Dizisi ne zaman? Hangi kanalda? Saat kaçta? Teşkilat Dizisi oyuncuları

'Teşkilat', istihbarat teşkilatının, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi olağanüstü yetenekli ve korkusuz üyelerinden oluşan çok özel bir ekibinin hikayesini anlatacak.Ve ilk bölümünde yedi vatan sevdalısı kahramanın kendileri için aldığı "ölüm" kararıyla çok konuşulacak!

 

TEŞKİLAT NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

 

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya hazırlanan ve soluk soluğa izlenecek olan Teşkilat dizisi, 7 Mart 2021 Pazar günü saat 20.00'de TRT1'de izleyiciyle buluşacak. Ve her Pazar saat 20:00 da yayında olacak. 

 

TEŞKİLAT DİZİSİ NEREEDE ÇEKİLİYOR?

Dizinin özel olarak tasarlanan, gerçek bir operasyon gerçekleştirilebilecek titizlikte hazırlanan tüm mekanları, Ankara'da bulunmaktadır.

Türkiye'nin kalbinde ilk kez bu büyüklükte dev bir prodüksiyon gerçekleşiyor. Ülkemizin başkenti ilk kez bu kadar büyük bir prodüksiyona ev sahipliği yaparken, MİT'in savaş teknolojisinde kullandığı bazı yöntemler de ilk kez bu dizi ile ekrana taşınacaktır.

Ankara'nın pek çok farklı semtinde çekilecek olan dizi birkaç hafta içerisinde TRT 1 ekranlarında seyircilerin karşısına çıkacaktır.

 

TEŞKİLAT OYUNCULARI KİMLERDİR?

 

Geçtiğimiz günlerde Star TV'de yayınlanan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde birlikte oynayan Deniz Baysal ve Çağlar Ertuğrul, yeni dizide tekrar birlikteler. Bir başka tesadüf ise Deniz Baysal'ın Savcı Derya rolünü canlandırdığı Söz'de birlikte rol aldığı ve Erdem Yarbay'ı oynayan Nihat Altınkaya'nın da yine TRT Ankara dizisinde rol alması oldu.Mart ayı gibi yayınlana girmesi beklenen dizide ayrıca Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman, Ezgi Şenler, Eneshan Nalbant, Mesut Akusta ve Atılay Uluışık gibi güçlü oyuncular rol alıyor.Yeni dizi Ankara hakkında Deniz Baysal, Milliyet gazetesindeki röportajında şu ifadeleri kullanmıştı:"TRT 1'de yayına girecek dizi için çekimlerimiz Ankara'da devam ediyor. Türkiye'nin başardığı birbirinden önemli gizli operasyonlarda, kararlılığı ve zekasıyla ön plana çıkan, ayakları yere sağlam basan gizemli bir karakteri canlandırıyorum. Damara basmayı seven, sonuna kadar giden bir kadın."Çağlar Ertuğrul,Deniz Baysal Yurtcu,Mesut Akusta,Ezgi Eyüboğlu,Tuncer Salman,Ezgi Şenler,Mehmet Usta,Nihat Altınkaya,Serdar Yeğin,Ahmet Uğur SayYavuz Bingöl